خانه / توریسم و گردشگری / گران ترین هتل درجهان و متعلق به کدام شهرهاست؟

گران ترین هتل درجهان و متعلق به کدام شهرهاست؟

به تازگی بلومبرگ رتبه‌بندی از هزینه متوسط روزانه هتل‌ها در شهرهای مختلف سراسر جهان انجام داده‌است که برخی از شهرهای عربی مانند دبی و کویت توانسته‌اند جزو رتبه‌های برتر این رتبه‌بندی قرار بگیرند.

به گزارش جام نیوز به نقل از بلومبرگ، هزینه اقامت در هتل‌ها و یا مسافرخانه‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های هزینه مسافرت برای توریست‌ها محسوب می‌گردد. افزایش هزینه اقامت می‌تواند سبب کاهش تعداد مسافران و ضربه به اقتصاد توریسم در یک منطقه گردد که این امر در دراز مدت بر اقتصاد یک کشور ضربه جدی وارد خواهد کرد.بنا به اظهارات تحلیل‌گران مسکن، هزینه املاک و مستغلات و در دسترس‌بودن اتاق برای اقامت مسافرین از دلایل تاثیرگذار بر هزینه هتل‌ها در شهرهای جهان محسوب می‌شود. هزینه‌های ساخت و توسعه و میزان زمین‌های در دسترس برای ساخت هتل نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت هتل‌هاست.

IMG21470982

خبرگزاری بلومبرگ در یکی از تازه‌ترین بررسی‌های خود، مقایسه‌ای را بر هزینه هتل‌ها در شهرهای سراسر جهان انجام داده‌است و نتایج آن را منتشر کرده‌است. این بررسی براساس متوسط هزینه روزانه هتل‌ها و برپایه هزینه اقامت دو بزرگسال در یک اتاق دو نفره انجام شده‌است.

یکی دیگر از شاخص‌های در نظر گرفته‌شده برای واجد شرایط بودن یک شهردر این رتبه‌بندی، قرار داشتن آن‌ درمیان شهرهای بزرگ و متراکم سازمان ملل متحد و استقرار ۱۰ شرکت دولتی با دارایی حداقل ۱ میلیارد دلار در بازار سرمایه می‌باشد.

IMG21471032

تمامی شهرهای برجسته انتخاب شده برای این رتبه‌بندی باید حداقل ۵۰ هتل سه ستاره نیز در درون خود جای داده‌باشند و از نظر هزینه‌های هتل‌داری در مقام مناسبی قرار داشته‌باشند.

براساس نتایج این بررسی شهر ژنو در سوئیس توانسته‌است با متوسط هزینه ۳۰۸ دلار برای هر شب اقامت در رتبه نخست این رتبه‌بندی قرار گیرد.این شهر یکی از مهم‌ترین و مطرح‌ترین شهرهای جهان می‌باشد که با مشکل کمبود زمین و فضا برای اقامت مسافران روبه‌رو است.هزینه توسعه در کشور سوئیس نیز به دلیل وجود مناظر طبیعی متعدد، جزو بالاترین هزینه‌ها در سطح جهانی محسوب می‌شود.

تاثیر هزینه زمین و ساخت هتل تا حدی است که براساس شاخص‌های نسبی، هزینه اقامت در هتل‌های این شهر ۳۲ درصد گران‌تر از نیویورک و لندن و ۲۸ درصد بالاتر از هنگ‌کنگ گزارش شده‌است.

 IMG21470880

دبی با متوسط هزینه ۲۷۳ دلار در رتبه دوم و کویت با ۲۵۳ دلار برای هر شب اقامت در جایگاه سوم این رتبه‌بندی و بررسی قرار گرفته‌اند.زوریخ و میامی نیز بالاترین هزینه‌ی هتل‌ها در آمریکا را با هزینه‌های به ترتیب ۲۵۰ و ۲۴۵ دلار برای هر شب، به نام خود کرده‌اند.هنگ‌کنگ در میان مناطق آسیایی توانسته با نرخ ۲۴۲ دلار برای هر شب، در رتبه ششم این رتبه‌بندی قرار گیرد.از دیگر شهرهای آسیایی با هزینه اقامت بالا می‌توان به سنگاپور اشاره کرد که هزینه هر شب اقامت در هتل‌های این کشور ۲۳۵ دلار گزارش شده‌است. در میان دیگر کشورهای اروپایی نیز بعد از سوئیس، هزینه اتاق در ادینبورگ با ۲۴۱ دلار برای هر شب قرار دارد

درباره ی Admin

همچنین ببینید

دخترخاله‌ های آمریکایی با قطار لوکس در ایران+عکس

ایران و بویژه پرسپولیس آن‌قدر برای گردشگران خارجی جذاب است که یک بازیگر تئاتر و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

codebazan

گروه ویژه پرسش و پاسخ سفر